خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با ٤٤٦ خانوادۀ مهاجرعودت کننده و بيجا شدۀ داخلى در سمنگان مساعدت شد

با ٤٤٦ خانوادۀ مهاجرعودت کننده و بيجا شدۀ داخلى در سمنگان مساعدت شد

Nov 26, 2017 - 15:50

ایبک (پژواک، ٥ قوس ٩٦): در سمنگان، ٨٩ هزار دالر امريکايى و ١٨٠٠ کمپل با ٤٤٦ خانوادۀ مهاجرعودت کننده و بيجا شدۀ داخلى مساعدت شد و يک سرک در درۀه صوف بالاى اين ولايت به نام «شهدای وزارت معادن» مسمی گرديد.

سید کمال حسینی آمر امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت سمنگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که پول نقد و کمپل يادشده، از سوى کميشنرى  سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به مهاجرين عودت کننده و بيجا شدگان داخلى در شهر ایبک مرکز سمنگان و ولسوالی حضرت سلطان اين ولايت صورت گرفت.

موصوف گفت که براى هر خانواده، دو صد دالر و چهار تخته کمپل به همکاری آمریت مهاجرین، امروز توزیع شد.

مستفيد شوندگان اين مساعدت خرسند اند که در فصل سرما اين کمک را دريافت کرده اند.  

بی بی مریم ٤٥ ساله که از این کمک مستفید شده است: «گفت از این پول برای خود مواد محروقاتی و دیگر نیازمندی های خانواده را خریداری می کنم؛ تا در فصل سرد زمستان دچار مشکل نشویم.»

مریم که مادر هفت فرزند است گفت که باشنده اصلی قریه تیخونک مرکز که در حدود ٩٠ کيلومترى شهر ايبک قررا دارد مى باشد.

او افزود که بنا بر مشکلات امنیتی، تيخونک را ترک نموده و همراه با خانواده اش در شهر ايبک اين ولایت زندگی می کند.

به اساس يک خبر ديگر، ١٧ کيلومتر سرک بازار سوخته- معدن زغال سنگ دهانه تور ولسوالی دره صوف بالای ولایت سمنگان، به اساس هدایت ریس جمهور کشور به نام «جادۀ شهدای وزارت معادن و پطرولیم» مسمی گردیده و امروز لوحه آن نصب شد.

عبداللطیف واحدی ریيس معادن و پطرولیم سمنگان، ضمن بيان اين مطلب گفت که این جاده به منظور ارج گذاری به شهدای وزارت معادن و پطرولیم که در حمله انتحاری دوم اسد سال روان در کابل کشته شدند، به نام «شهدای وزارت معادن و پطرولیم» مسمی شده است.

در حمله يادشده، ۱٥ کارمند اين وزارت کشته شده بودند.

مسوولان مى گويند که معدن دهانه تور، یکی از بزرگترین معادن زغال سنگ در سطح کشور مى باشد و دولت، سالانه از مدرک فروش زغال آن، بیش از دو ميلیارد افغانی عاید دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement