خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات: چهار فابریکۀ دیگر موادمخدر در هلمند از بین برده شده است

مقامات: چهار فابریکۀ دیگر موادمخدر در هلمند از بین برده شده است

Nov 22, 2017 - 15:45

لشکرگاه (پژواک، اول قوس ٩٦): مقامات هلمند می گویند که نیروهای امریکایی، برای دومين بار چهار مراکز تولید موادمخدر را از بین برده؛ اما طالبان مسلح می گویند که آنها محل تولید مواد مخدر ندارند.

مقام ولایت هلمند، امروز(اول قوس) طی یک خبرنامۀ ارسالی به آژانس خبری پژواک گفته است که نیروهای امریکایی، شب گذشته چهار فابریکۀ تولید مواد مخدر و یک مرکز مهم مخالفین مسلح دولت در منطقه بهرامچۀ ولسوالی دیشو را از بین برده اند.

منبع گفته است که در نتیجۀ این حمله، مراکز یادشده همراه با هزاران کیلوگرام موادمخدر به کلی از بین رفته است.

مقام ولایت هلمند افزوده است که یک مرکز مهم طالبان نیز در این منطقه از بین رفته، که در نتیجۀ آن ١٥مخالف مسلح دولت کشته شده، پنج تن زخم برداشته و همچنان وسایط مختلف النوع، سلاح و مهمات آنها از بین برده شده است.

 

طبق یک خبر دیگر، نیروهای کماندوی افغان، با همکاری نیروهای امریکایی، بالای یک مرکز مخالفین مسلح دولت در منطقۀ "لوی هدیره" مربوط حوزۀ چهارم امنیتی لشکرگاه حمله کرده اند، که در نتیجۀ آن ١٠مخالف مسلح، به شمول دو سرگروه به نام های رحمانی و صدام کشته شده اند.

 

اما طالبان مسلح گفته اند که آنها، جای تولید مواد مخدر در افغانستان را ندارند و ادعای جنرال نیکولسن قوماندان ناتو در این مورد را رد کرده اند.

جنرال نیکولسن قوماندان نیروهای ناتو و امریکایی، دو روز قبل طی یک نشست خبری مشترک با لوی درستیز وزارت دفاع ملی افغانستان گفته بود که برای از بین بردن منابع مالی طالبان، حملات شان را بالای مراکز موادمخدر این گروه، آغاز کرده و شمار زیادی از این مراکز را از بین برده اند.

اما طالبان مسلح، با نشر یک خبرنامه گفته اند که اصلا فابریکۀ موادمخدر را ندارند و نه هم به این مواد دسترسی دارند.

طالبان گفته اند: "جهانیان شاهد اند که ما در زمان حاکمیت خود، کشت و تولید موادمخدر را در تمام کشور به صفر پائین کرده بودیم."

آنها ادعا کرده اند که درعملیات علیه مواد مخدر، تعداد زیادى از مردم ملکی کشته و زخمی شده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement