خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٣٢ شبکۀ عصری آبیاری در هشت ولایت کشور احداث ميشود

٣٢ شبکۀ عصری آبیاری در هشت ولایت کشور احداث ميشود

Nov 18, 2017 - 15:19

کابل (پژواک، ٢٧ عقرب ٩٦): با احداث ٣٢ شبکۀ عصری آبیاری در هشت ولایت کشور که بيش از ٣١٣ ميليون افغانی هزینه بر می دارد، زمینۀ آبیاری بیش از ٧٠٠٠ هکتار زمين فراهم می گردد.

این مطلب را انجنير نصيراحمد درانی سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری؛ امروز حين امضاى قرارداد احداث شبکه های یادشده با نمایندگان ١٩ شرکت ساختمانی، در کابل بيان کرد.

وى گفت که اين پروژه ها در ولایت های بلخ، سمنگان، بغلان، پروان، کابل، هرات، کنر و لغمان تا ٩ ماه تکميل و از مزایای آن، بیش از ٤٤ هزار تن مستفید می شوند.

 در جريان تطبيق پروژه ها، برای صدها تن فرصت شغلی ایجاد می گردد و با عملى شدن آن، ٤٠ درصد از ضایعات آب جلوگیری می شود و تا ٢٠ درصد محصولات زراعتی افزایش می یابد.

موصوف افزود که هزينه اين پروژه ها از بودجه انکشافی آن وزارت که از سوی بانک جهانی و اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا (USAIDinfo-icon) تمویل می گردد، پرداخته می شود.

آقا محمد نماینده یکی از شرکت های ساختمانی در ولایت بغلان، اطمینان داد که کار ساختمانی این پروژه ها را با کیفیت عالی، پیش از زمان تعیین شده که حدود یک سال در نظر گرفته شده، به اتمام می رساند.

لعل محمد رییس انجمن آبیاری قریه «سفید خان» ولسوالی دند غوری ولایت بغلان، با خرسندی از امضای این پروژه ها   از وزارت زراعت خواست که همچو برنامه ها برای دهقانان و زمینداران در کُل افغانستان عملی سازد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement