خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزیر دفاع امریکا: تجدید تعهد ناتو پیام به ‌موقع به طالبان و حامیان‌شان بود

وزیر دفاع امریکا: تجدید تعهد ناتو پیام به ‌موقع به طالبان و حامیان‌شان بود

Nov 16, 2017 - 11:18

واشنگتن  (پژواک، ٢٥ عقرب ٩٦) : جيمز متيس وزیر دفاع ايالات متحده امریکا ميگويد که  تجدید تعهد ناتو پیام به ‌موقع به طالبان و حامیان‌شان بود.

وزير دفاع امريکا اين اظهارات را روز گذشته در ديدار با داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان در پنتاگون مقر وزارت دفاع امريکا ابراز داشت.

در این نشست، رییس اجراییه از همکاری‌ها و قربانی‌های حکومت و مردم ایالات متحده امریکا، به ویژه قوای مسلح این کشور در مبارزه با دهشت‌افگنی و کمک به مردم افغانستان سپاس‌گزاری و قدردانی نمود.

موصوف اعلان استراتیژی جدید ایالات متحده امریکا برای افغانستان و منطقه را یک گام مهم، ارزنده و تاریخی تلقی کرد.

عبدالله ابراز امیدواری نمود که در سایه این طرح نو و همکاری‌های جدی میان دو کشور ، افغانستان و منطقه به طرف ثبات و استقرار حرک نماید.

در این نشست، همچنان پیرامون آخرین تحولات امنیتی کشور، تعهدات و راهبرد منطقوی جدید امریکا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

جيمز متيس وزیر دفاع امریکا در این نشست از تعهدات اخیر کشورهای عضو ناتو برای افغانستان و مبارزه با دهشت افگنی اظهار خرسندی نمود و این حرکت را نشانه ارزشمندی از حمایت بین‌المللی و پیام به موقع به طالبان و حامیان آن گروه قلمداد نمود.

رییس اجراییه از حمایت امنیتی ایالات متحده و کشورهای عضو ناتو ابراز امتنان نمود و تاکید کرد که اکثریت مردم افغانستان موثریت و اهمیت این اقدام را درک می‌نمایند.

هر دو طرف در صحبت‌های خویش بر صلح با جریان‌های صلح‌طلب نیز تاکید کردند و یگانه راه رسیدن به رفاه و ترقی را دست یابی به صلح و یکدیگر پذیری در سایه نظام و پاس‌داری ارزش‌های به دست آمده در سالیان اخیر دانستند.

جانبین همچنان بر ادامه مبارزه با فساد و تدویر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری‌عادلانه‌، شفاف و سراسری در خلال دو سال آینده تاکید نمودند.

جیمز متیس برنامه اصلاحات و پیشرفت در میثاق جدید همکاری‌ میان امریکا و افغانستان را قناعت‌بخش خواند و اطمینان داد که ایالات متحده در عملی کردن آن گام‌ برمی‌دارد.

طبق يک خبر ديگر داکتر عبدالله، رییس اجراییه در جريان سفر به امريکا با مارک گرین

رییس عمومی اداره همکاری‌های توسعه‌ای ایالات متحده امریکا (USAIDinfo-icon) دیدار کرده است.

در يک خبرنامه که از طرف رياست اجراييه منتشر شده، آمده است، در این نشست، رییس اجراییه کشور در قدم نخست از همکاری‌های سخاوتمندانه و حضور فعال و دایمی اداره همکاری‌های توسعه‌ی بین‌المللی ایالات متحده در افغانستان قدردانی نمود و خواهان ادامه و گسترش همکاری‌های این سازمان برای افغانستان گردید.

مارک‌ گرین  در اين ديدار گفته است، که این نهاد در تلاش‌های حکومت و مردم افغانستان برای دست یافتن به استقرار و ثبات در کنار حکومت و مردم افغانستان قرار دارد و مصمم است افغانستان را در مسیر رفاه و مبارزه با فساد یاری نماید.

موصوف به روند مردم‌سالاری و برگزاری انتخابات در افغانستان اشاره نمود و تاکید کرد که اداره وی آماده است افغانستان را در برگزاری یک انتخابات شفاف،‌ عادلانه و سراسری کمک نماید.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement