خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"برق حق ما است، سرک حق ما است؛ حکومت باید به داد ما برسد"

"برق حق ما است، سرک حق ما است؛ حکومت باید به داد ما برسد"

Nov 14, 2017 - 18:19

هرات (پژواک، ٢٣ عقرب ٩٦): شماری از باشندگان غور و هرات بخاطر عدم توجه حکومت به خواست های مردم غور، دست به راهپیمایی اعتراضی زده اند.

دامنۀ اعتراض های مدنی، باشندگان غور را به هرات کشاند.

ده هاتن از باشندگان غور و هرات بخاطر عدم توجه حکومت به خواست های مردم غور، امروز در مقابل ساختمان ولایت هرات راه پیمایی اعتراضی کردند.

این معترضین از حکومت خواهان توجه به ولایت غور شدند.

محمد شریفی غوری مقیم هرات در این راه پیمایی گفت: "مردم غور از حکومت خواهش می کنند که به مردم غور توجه جدی کند، هر روز ما در ولسوالی های غور شهید می دهیم، مگر ما رای ندادیم، مگر ما تبع افغان نیستیم!"

محمد ناصر غوری رییس بیجاشدگان ولایت غور در هرات و یکی از معترضین گفت: "برق حق ما است، سرک حق ما است؛ حکومت باید به دادخواهی ما برسد."

وی هشدار داد که اگر حکومت به خواسته های معترضین ولایت غور توجه نکند، همچنان به اعتراض شان ادامه خواهند داد.

ضیاءالحق مبین یکی دیگر از معترضین گفت: "ما دو خواست اصلی و اساسی داریم؛ يکى اينکه سرک هرات – غور و غور – کابل هرچه زودتر شامل بودجه ١٣٩٧ شود  و دوم بند پوزیلیچ که سالها کار آن متوقف است، باید حکومت آنرا آغاز کند."

سید عظیم کبرزانی عضو شورای ولایتی  هرات که در میان معترضین حضور داشت، گفت: "از حکومت مرکزی می خواهیم که این صداها را گوش کند و به مردم ولایات محروم باید اولویت داده شود؛ اگر حکومت به این صداها توجه نکند، مشکلات به حکومت خلق خواهد شد."

برخی از استادان پوهنتون هرات نیز که در این راهپیمایی حضور داشتند، با انتقاد از بی توجهی حکومت نسبت به غور، مدعی اند که حکومت خود نمی خواهد، شاهراه غور را بسازد.

باشندگان و شماری از اداره های محلی غور، از روز جمعۀ گذشته بنا به آنچه که آنان بیعدالتی حکومت در ١٣ سال گذشته در این ولایت میخوانند، اعتراض کرده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement