خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قرارداد ۱۵۱ پروژۀ آب‌ رسانی با هزينۀ ۳۶۱ میلیون افغانی امضا شد

قرارداد ۱۵۱ پروژۀ آب‌ رسانی با هزينۀ ۳۶۱ میلیون افغانی امضا شد

Nov 12, 2017 - 17:39

کابل (پژواک، ٢١عقرب٩٦): وزارت احیا و انکشاف دهات، ۱۵۱ پروژۀ آب‌ رسانی با هزينۀ ۳۶۱ میلیون افغانی را با شوراهای انکشافی امضاء کرد.

مجیب‌الرحمن کریمی سرپرست  اين وزارت، در مراسم امضای این قراردادها گفت که این پروژه‌ها شامل حفاری چاه ها، ساخت شبکه های آب رسانی و ایجاد ذخیره های آب آشامیدنی صحی میباشد.

وى افزود که بیش از ۲۳۷ حلقه چاه آب آشامیدنی سطحی و عمیق در ولایت‌های کاپیسا، خوست، سرپل، جوزجان، بغلان، میدان‌وردک، فاریاب، کابل، پروان، پنجشیر، بلخ و تخار به ارزش مجموعی ۶۱.۸ میلیون افغانی، ساخته می‌شوند.

او علاوه کرد که ۷۲ شبکه‌ آب‌‌ رسانی در ولایت‌های جوزجان، ارزگان، بادغیس، غور، نورستان، تخار، کندز، ننگرهار، دایکندی، فاریاب، سمنگان، بلخ، سرپل، کنر، پکتیا، بدخشان، کابل، قندهار، هرات، پکتیکا، لغمان و بغلان به ارزش ۳۰ میلیون افغانی تطبیق میگردد.

 بربنیاد معلومات این منبع، هزینه این پروژه ها از سوی ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا، یونیسف، سازمان سارک و حکومت افغانستان تمویل می شود.

وی خاطر نشان ساخت که با تطبیق این پروژه ها، ۳۳۶هزار تن از آب آشامیدنی صحی مستفید می شوند.

در همین حال، رولف لوند جیک رییس بخش آب آشامیدنی صندوق وجهی سازمان ملل برای کودکان که در اين مراسم حضور داشت، گفت: "ما در سال آینده، به خاطر دسترسی بیشتر کودکان و مادران به آب آشامیدنی صحی، به وزارت احیا و انکشاف دهات ۱۰ میلیون دالر بیشتر کمک می ‌کنیم؛ تا در مکاتب و شفاخانه‌ها نیز آب صحی آشامیدنی برای مردم در دسترس باشد."

از سوی دیگر، شوراهای انکشافی از دریافت این قراردادها و حل مشکلات روستائیان استقبال می‌کنند.

فتح خان رییس شورای قریۀ ملک‌ها در مرکز ولایت پکتیکا که قرار است یکی از این شبکه‌های آب‌رسانی را شورای مربوط ‌شان بسازد، گفت: «شبکه‌ی آب‌رسانی که ما قرارداد آن را از وزارت احیا و انکشاف دهات گرفتیم، به پوهنتون پکتیکا آب آشامیدنی صحی فراهم می‌کند، وقتی که این شبکه ساخته شد، تمامی مشکلات ناشی از آب آشامیدنی محصلان و استادان، حل می‌شود.»

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement