خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شش کارمند ادارۀ ترانسپورت در هرات مجدداً از کار برکنار شدند

شش کارمند ادارۀ ترانسپورت در هرات مجدداً از کار برکنار شدند

Nov 12, 2017 - 18:14

شهرهرات (پژواک، ٢١ عقرب ٩٦): شش کارمند ادارۀ ترانسپورت هرات که به اساس حکم رييس جمهور برکنارشده بودند؛ اما به وظايف شان ادامه ميدادند، امروز از سوى سرپرست وزارت ترانسپورت بار ديگر برکنار گردیدند.

این افراد، سال گذشته پس از تحقیقات هیئت اعزامی رییس جمهور غنی، به اتهام فساد ادارى از وظايف شان برکنار شده بودند؛ اما پس از سپرى کردن مدتی در کابل، دوباره به کارشان در این اداره آغاز کردند.

اما محمد حمید طهماسی سرپرست وزارت ترانسپورت، امروز در سفرش به ولایت هرات اين افراد را دوباره از وظايف شان برکنار کرد.

موصوف امروز در یک نشست خبری در هرات، بر مبارزه جدى با فساد ادارى تاکيد کرد و گفت که این افراد، قبل از ماموریت وی به وزارت آمده بودند.

وی افزود: "افراد و اشخاصی که بخاطر معرفی این شش کارمند در مکتوب امضاء کرده اند،  به گونۀ جدى مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند."

او از تحقیقات جدی در سطح وزارت در زمینه گماشتن دوبارۀ این افراد در اداره ترانسپورت اطمینان داد.

موصوف گفت: "ما برنامه های اصلاح کدری را روی دست داریم و تمام وعده های را که دادیم، به آن عمل خواهیم کرد."

سرپرست وزارت ترانسپورت تاکید کرد که در راستای ایجاد زیربناهای ترانسپورتی در ترمینال های باربری و مسافربری، در دروازه های ورودی شهر هرات تلاش خواهد کرد.

دوباره گماشته شدن این افراد، با وجودی که به اساس فرمان ریاست جمهوری برکنار شده بودند؛ پرسش برانگیز دانسته می شود.

در همین حال، اداره محلی هرات تاکید دارد که با افرادی که در وزارت ترانسپورت در زمینه گماشتن دوباره این افراد همکاری کرده اند، برخورد قانونی صورت گیرد.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به پژواک گفت: "بعد از اینکه موضوع را مقام ولایت با وزارت ترانسپورت در جریان گذاشت، آقای طهماسی به ولایت هرات سفر نمود و اقدام به برکناری فوری افرادیکه در گذشته از سوی رییس جهمور برکنارشده بودند، کرد."

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که در حال حاضر نیز موجودیت فساد مالی و اداری در گمرکات و شاهراه های هرات وجود دارد و چندی پیش نیز رییس‌جمهور غنی در سفرش به ولایت هرات، از وجود فساد در اداره گمرک و بزرگراه های این ولایت ابراز نگرانی کرده بود.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement