خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داکترعبدالله: معلمان در خط اول نبرد میان نور و ظلمت قرار دارند

داکترعبدالله: معلمان در خط اول نبرد میان نور و ظلمت قرار دارند

Oct 07, 2017 - 14:17

کابل (پژواک، ١٥ميزان٩٦): رييس اجرايى حکومت ميگوید که افغانستان از کاروان پیشرفت بازماند؛ اما جبران وقت از دست ‌رفته، به تلاش معلمین وابسته است.

دوکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان که در ویژه برنامهٔ تقدیر از مقام شامخ معلم به مناسبت روز معلم، در لیسهٔ رابعه بلخی شهرکابل صحبت ميکرد، گفت: "اساتید مکاتب در شرایط سخت و دشوارِ امنیتی و اقتصادی، یک وظیفهٔ بسیار مهم را به‌عهده دارند."

عبدالله با بيان اينکه در افغانستان، جنگ میان جهل-آگاهی و نور-ظلمت جریان دارد، افزود: "گروه‌هایی هستند که در پی خاموش کردن چراغ روشنایی، علم و دانش‌اند."

دوکتور عبدالله عبدالله، این روز را برای تمام معلمین و خانوادهٔ بزرگ معارف تبریک گفت و یادآور شد که افغانستان به دلیل شرایط پیش‌آمده، از کاروان پیشرفت بازماند؛ اما جبران وقت از دست‌رفته به تلاش معلمین وابسته است.

رییس اجراییه کشور خطاب به معلمین اظهار داشت: "کار شما در جامعه روی بازسازی، ثبات، رشد میزان آگاهی و توسعه افغانستان تاثیرگذار است."

دوکتور عبدالله عبدالله تاکید کرد که نحوهٔ آموزش و پرورش، در سطح دنیا تغییر کرده است و باید اساتید مکاتب، روش‌های آموزشی به‌روز را فرا بگیرند.

اوگفت: "حکومت این زمینه را برای ارتقای ظرفیت آنان فراهم می‌سازد."

رییس اجراییه کشور  در ادامه صحبت هايش افزود که باید در نظام آموزش و پرورش، روشی دنبال شود که با شرایط و نیازمندی‌ جامعه ما سازگار باشد.

 وى به اساتید مکاتب اطمینان داد که رهبری حکومت وحدت ملی، در انجام تعهدات و وعده‌هایش در قبال معارف و نظام آموزش و پرورش جدی است.

 اين مقام بلندپايۀ حکومت، خاطرنشان کرد که حکومت در تلاش رفع مشکلات معلمین در زمینهٔ معاشات، توزیع زمین و شهرک‌های ویژه برای آنان است، ولی هیچ امتیازِ مادی جای وظیفۀ سنگین شما را گرفته نمی‌تواند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement