خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امريکا: ادارۀ استخبارات پاکستان با گروه های تروریستی رابطه دارد

امريکا: ادارۀ استخبارات پاکستان با گروه های تروریستی رابطه دارد

Oct 04, 2017 - 16:13

واشنگتن (پژواک،١٢ميزان٩٦): امريکا مى گوید که قبل از اقدام اخیر رییس جمهور ترمپ در برابر پاکستان، در مورد مبارزه علیه تروریزم با این کشور، بار دیگر مذاکره خواهد کرد.

این مطلب را جیمز متیس وزیر دفاع و جنرال جوزیف دانفورد لوی درستیز اردوی امریکا، در کمیسیون نیروهای مسلح سنای این کشور در واشنگن بیان کردند.

متیس گفت: "اگر در این مورد تمام تلاش های ما ناکام شود، رئیس جمهور ترمپ در برابر پاکستان اقدامات لازم انجام خواهد داد."

قابل ذکر است که دونالدترمپ رئیس جمهور امریکا، در استراتیژی اعلام شدۀ خود راجع به افغانستان و آسیای جنوبی، پاکستان را به حمایت از تروریزم متهم کرده و از این کشور خواسته بود که در برابر گروه های تروریستی، اقدامات بیشتر انجام دهد.

ترمپ گفته است: "میلیاردها دالر را به پاکستان داده ایم؛ اما این کشور به گروه هايی پناه داده که ما مصروف جنگ با آنها می باشیم."

منابع در واشنگتن می گویند که امریکا در اقدام اخیر خود، حملات طیاره های بی پیلوت در پاکستان را بیشتر می کند و این کشور را از لیست همکاران غیر ناتوی خود حذف خواهد کرد.

جنرال جوزیف دانفورد لوی درستیز اردوی امریکا، به کمیسیون نیروهای مسلح سنای این کشور در واشنگتن گفته است که برای وی واضح است که سازمان استخباراتی پاکستان(آی اس آی) با گروه های تروریستی رابطه دارد.

همچنان جیمز متیس وزیر دفاع امریکا گفته است که نیروهای امریکایی، باید به ماموریت خود در افغانستان ادامه دهند و خارج شدن آنها از منطقه، خطر جدی برای امریکا خواهد بود.

موصوف به پرسش های نمایندگان سنای این کشور پاسخ گفت و در مورد استراتیژی جدید ترمپ، به آنها معلومات داد.

وی گفت: "در استراتیژی جدید ترمپ، بر پاکستان بیشتر تمرکز شده و هدف ما این است که این کشور از حمایت تروریزم دست بکشد."

وزیر دفاع امریکا همچنان افزود که در آیندۀ نزدیک، به پاکستان سفر می کند و راجع به مسئلۀ از بین بردن تروريستان، با مقامات آن کشور بحث خواهد کرد.

 امریکا این اظهارات را در حالى در مورد پاکستان می کند که خواجه آصف وزیر امور خارجۀ پاکستان، روز گذشته به واشنگتن سفر کرده و قرار است که با تیلرسن وزیر امور خارجۀ امریکا در مورد روابط دو کشور و افغانستان صحبت نماید.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement