خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ياسينى: مشکلات ننگرهار از سوى هيئت با صلاحيت ستره محکمه بررسى شود

ياسينى: مشکلات ننگرهار از سوى هيئت با صلاحيت ستره محکمه بررسى شود

Oct 03, 2017 - 19:19

جلال آباد (پژواک، ١١ ميزان ٩٦): ميرويس ياسينى نمايندۀ مردم ننگرهار در ولسى جرگه ميگويد که فساد، ناامنى، بى نظمى و حضور افراد مسلح غيرمسوول در اين ولايت، به اوج خود رسيده است.

او مى افزايد که براى حل اين مشکل، لازم است که قصر رياست جمهورى، هيئت با صلاحتى را به رهبرى ستره محکمه اعزام نمايد تا مشکلات را از نزديک بررسى و راه حل آن را جستجو کند.

ميرويس ياسينى، اين اظهارات را امروز(١١ ميزان) در يک نشست خبرى مشترک با فريدون مومند عضو ولسى جرگه، احمدعلى حضرت ريس شوراى ولايتى و ناصر کامه وال عضو شوراى ولايتى، در مقر شوراى ولايتى ننگرهار ابراز داشت.

ياسينى ضمن نگرانى از وضعيت امنيتى ننگرهار گفت که وضعيت کنونى اين ولايت، نسبت به هر وقت ديگر نگران کننده است.

او افزود که فساد در تمامى ادارات عايداتى به اوج رسيده، نا امنى از حد بيشتر شده و تعداد افراد مسلح غيرمسوول به صدها تن رسيده است؛ علاوه بر اين تقرر به اساس روابط فاميلى، فساد و واسطه صورت مى گيرد که ادارۀ محلى توان حل کردن آن را ندارد و چند خانوادۀ زورمند در آن مداخله مى کنند.

ياسينى از کسى نام نبرد؛ اما تاکيد نمود که شمارى از اعضاى شوراى ملى، چند زورمند و خانواده، در تمامى بى نظمى هاى اين ولايت دخيل اند.

او گفت که رسيدگى به اين مشکلات خيلى مشکل است و آن را بدون هيئت با صلاحت به رهبرى ستره محکمه، کسى ديگر حل کرده نمى تواند.

او افزود: "رييس جمهور، بايد يک هيئت با صلاحيت را متشکل از ارگان هاى وزارت عدليه، وزارت امور داخله، وزارت دفاع و امنيت ملى، به ننگرهار اعزام نمايد تا به مشکلات رسيدگى نمايد."

به گفته او، به اين هيئت بايد صلاحيت داده شود تا از تمامى مقامات ولايتى، اعضاى شوراى ملى و زورمندان تحقيق نمايد و بعداً فيصلۀ قاطع خود را براى حل مشکلات به رييس جمهور ارايه کند.

اين عضو ولسى جرگه، از مردم نيز خواست که در برابر بى نظمى، فسادادارى، تحکيم امنيت و مشکلات ديگر متحد شوند و صداى خود را بلند نمايند.

 ازسويى هم لوى پاسوال عبدالرحمن رحيمى قوماندان امنيۀ ننگرهار گفت که براى تحکيم امنيت تلاش مى کند و وضعيت امنيتى به حدى نيز خراب نيست که انعکاس داده ميشود.

او افزود: "در هر دو هفته، دستاوردهاى خود را با شما شريک مى کنيم، گروه هايى از مجرمين را بازداشت مى کنيم؛ اما به نظريات شان احترام داريم، ولى نبايد کسى تا اين حد مبالغه کند که تمامى دستاوردها ما را صفر نمايد."

واکنش ها در مورد خرابی وضعیت امنيتى در ننگرهار، بعد از آن صورت گرفت که پول چند تاجر به سرقت برده شد و علاوه بر آن، اعضاى خانوادۀ تاجران اختطاف شده اند، قتل هاى هدفى صورت گرفته و حتى دو پوليس در بين شهر کشته شده اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement