خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک شخص انتحارکننده و همکارش در سمنگان بازداشت شدند

يک شخص انتحارکننده و همکارش در سمنگان بازداشت شدند

Sep 19, 2017 - 17:08

ایبک (پژواک، ٢٨ سنبله ٩٦): رياست امنيت ملى ولايت سمنگان، از بازداشت يک تن که قصد حملۀ انتحارى را داشت و شخصى که او را همکارى کرده است، خبر مى دهد.

در خبرنامه رياست امنيت ملى اين ولايت آمده است که اين دو تن، با يک واسکت حمله انتحارى در منزل يک تن از بازداشت شدگان (مولوى امرالدين)، در قریه عمرخیل ایبک مرکز سمنگان بازداشت شده اند.

در خبرنامه، زمان بازداشت اين دو تن مشخص نشده است.

منبع نوشته است که قاری نعیم باشنده قریه سرجنگل ولسوالی درۀ صوف پايين سمنگان، شخصى است که مى خواست بالاى محمدابراهيم قوماندان پوليس محلى دره صوف پايين، حمله انتحارى را انجام دهد.

منبع افزوده است که مولوی امرالدین امام مسجد قریه عمرخیل مرکز سمنگان، قارى نعيم را همکارى کرده است.

کليپ ويديويى اين دو تن نيز منتشر شده است.

قاری نعیم گفت که همراه با مولوی انس ولسوال نام نهاد طالبان در دره صوف پايين گشت و گذار می کرد و یک هفته قبل، برایش واسکت انتحاری را تسلیم نموده و از او خواسته است که ابراهیم قوماندان پوليس محلى را که خانه اش در ایبک است، هدف قرار بدهد.

موصوف افزود: «دو بار در خانه رییس ابراهیم دوره کردم، اما نشد؛ باز رفتم در مدرسه شیخ زکریا در آنجا واسکت دو شب همرایم بود و بعد از آن، پیش مولوی امرالدین رفتم و او از واسکت خبر بود.»

مولوی امرالدین گفت که مولوی فاضل احمد را که یکی از مولوی های دره صوف است، می شناسد، برایش زنگ زده گفته بود که یک مهمان به نزدش می آید.

وی افزود: «مهمان به نزد ما آمد و ما پذیرایی نمودیم و مهمان برایم گفت که بیک مرا به خانۀ تان ببر؛ من بیکش را به دست شاگرد خود به خانه فرستادم و بعداً مهمان گفت که در بیک، یک واسکت انتحاری است و من توسط آن، قوماندان ابراهیم اربکی را انتحار می کنم.»

او علاوه کرد که سخنان شخصی را که به عنوان مهمان نزدش آمده بود، باور نکرده و برایش گفته است: «اگر شما این کار را می کنید در جای ما نکنید و از اینجا بر آیید.»

طالبان تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement