خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

روند توزيع اسناد به موترهاى فاقد مدرک در سمنگان آغاز شد

روند توزيع اسناد به موترهاى فاقد مدرک در سمنگان آغاز شد

Sep 13, 2017 - 16:57

ایبک )پژواک، ٢٢سنبله٩٦): مدیریت ترافیک سمنگان، از ثبت نام و بایومتریک مالکین وسایط فاقد مدرک دست افغانستان خبر داده می گوید که بعد از طی مراحل قانونی، به این وسایط نمبر پلیت داده خواهد شد.

سمونوال عبدالقدیر پنجشیری مدیر ترافیک سمنگان، امروز حین آغاز اين روند در ایبک مرکز سمنگان گفت که بر اساس این برنامه، تمام وسایط دست افغانستان (اشترنگ چپه) که فاقد اسناد باشند، پس از بررسی اسناد به مستوفیت ولایت فرستاده می شود.

موصوف افزود که پس از تکمیل مراحل قانونی وسایط فاقد مدرک از سوی مستوفیت و پرداخت محصول گمرکی؛ جهت گشت و گذار در سطح شهر، مدیریت ترافیک این ولایت به موترهای یادشده نمبر پلیت موقت کاغذی توزیع می کند.

به گفته او، هدف از ثبت نام و بایومتریک مالکین وسایط فاقد اسناد، اعتباردهی به وسایط یادشده می باشد.

بر پایه معلومات مدیریت ترافیک سمنگان، این پروسه به اساس مصوبه و طرزالعمل شورای امنیت ملی صورت می گیرد.

پنجشیری، ضمن هشدار به دارندگان چنین وسایطی، از تمامی آن ها خواست که هرچه زودتر جهت ثبت نام و بایومتریک به مدیریت ترافیک مراجعه نمایند؛ در غیر آن از پروسه باز می مانند و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

حاجی ناصر باشنده قریه کل قشلاق ایبک و مالک یک عراده موتر کرولای کانادایی فاقد اسناد گفت: «ما هر وقتی که توسط این وسایط به داخل ولایت رفت و آمد می نمودیم، هر لحظه احساس آن را داشتیم که از طریق مسوولین مدیریت ترافیک مورد بازپرس قرار می گیریم.»

او خاطر نشان کرد که به همين دليل، در اين واسطه نمی توانست به خارج از ولایت سفر کند.

موصوف با ابراز خرسندی از آغاز روند دادن نمبر پليت به اين چنين موترها گفت که پس از این، با طی مراحل قانونی و دریافت نمبرپلیت، می تواند آزادانه در سطح شهر گشت و گذار نماید و یا به خارج از ولایت سفر کند.

وزارت امور داخله، در ٢٥ ثور سال روان اعلام داشت که پروسه بایومتریک مالکین وسایط دست افغانستان (دست چپ) که فاقد اسناد مى باشند، سر از ٢٦ ثور آغاز و بعد از طى مراحل، به موترهاى يادشده نمبر پلیت موقت و يا دایمی توزيع مى کند.

وزارت داخله گفته است که آمار موترهاى بدون اسناد را ندارد؛ اما بى بى سى به نقل از اداره ترافیک کشور نوشته است که در افغانستان، حدود ۷۰۰ هزار وسایط نقلیه وجود دارد، که ۳۰۰ هزار آن اسناد ترافیکی ندارند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement