خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سازمان عفو بین‌الملل: عاملان کشتار معترضان در کابل محاکمه شوند

سازمان عفو بین‌الملل: عاملان کشتار معترضان در کابل محاکمه شوند

Jun 02, 2017 - 11:38

 کابل (پژواک،١٢جوزا ٩٦): سازمان عفو بين الملل خواستار شناسايى و به محاکمه کشاندن عاملان تيراندازى امروز، به تظاهر کنندگان در شهرکابل گرديده است.

دراعلاميۀ منتشرۀ اين سازمان که کاپى آن به دسترس آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که دولت افغانستان، بايد آنهایی را که مسوول کشتن معترضان در جریان تظاهرات امروز اند، شناسايى و به محاکمه بکشاند.

بربنياد معلومات، در تظاهرات امروز درشهرکابل که در اعتراض به ضعف حکومت در تامین امنیت کشور، راه اندازى شده و به خشونت گرایید؛ دست کم هفت تن کشته و بشمول ٢٥ پوليس و ده معترض ٣٥ تن جراحت برداشته اند.

در اعلاميۀ  سازمان عفو بين الملل همچنان گفته شده است: "استفاده کُشنده و شدید از نیروی نظامی علیه معترضانی که در پی یکی از مرگبارترین حملات در کابل دست به تظاهرات زده بودند، بیانگر بی‌حرمتی مقامات دولت به جان مردم است."

درادامۀ اعلاميه اين سازمان بين المللى خاطرنشان گرديده است: "در حالیکه گزارش‌هایی هم در مورد استفاده از خشونت مانند پرتاب سنگ از سوی گروه کوچک معترضان به جانب پولیس وجود داشته؛ اما این نمی‌تواند واکنش مرگبار و شدید نیروهای امنیتی را توجیه کند."

سازمان عفو بین‌الملل، با بيان اينکه مردم افغانستان حق دارند، به عدالت دسترسی داشته باشند، از دولت افغانستان خواسته است که باید تحقیقات فوری و همه جانبه در مورد انفجار (روز چهارشنبه) صورت بگیرد تا عاملان آن شناخته شوند.

درحملۀ انتحارى موتربم (روزچهارشنبه) حدود يکصد تن کشته و نزديک به پنجصد تن جراحت برداشته، تاکنون مسووليت اين رويداد را هيچ گروهى برعهده نگرفته است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement